Siirry pääsisältöön

Heijastinjuttu


Pakkohan tätä lankaa oli kokeilla, hauska uusi tuttavuus!
Schacenmayr Lumio, heijastava lanka.
Näyttää ihan "normaalilta" päivänvalossa, mutta heijastaa pimeässä.
Pipo valmistui nopsasti vyötteen ohjeella, materiaali ei varmasti kutita herkintäkään ihoa.
(Malli tosin oli vähän nypeällä tuulella tänä aamuna, mahtaako johtua tuosta vähän kulahtaneesta ulkomuodosta)



Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Jäätanssi-neulelegginsit

Neuloin Novitan talvi-lehteen villahousut. Kauniit villahousut joissa on pitsineuletta ja palmikoita, lankana ohut merinovilla, Novita Merino 4PLY. Jäätanssi-neulelegginsit on suunnitellut Lea Petäjä.

Vauvalle neuleita

Tänään ilmestyneestä Novita-lehdestä löytyy ohjeet neulomiini vauvan Taika-neulehaalareihin. Lankana haalareissa on Novita baby merino ja baby merino dream. Neuleet on suunnitellut Sari Norlund.

Muumilaaksoon

Moomin x Novita - Käsityöretki Muumilaaksoon on ilmestynyt. Neuloin lehteen kaksi neuletta, vauvan bodyn ja Mymmelin unelma-neuleen. Bodyssa lankana on Moomin x Novita Huviretki, neulepaidassa Huviretki ja Muumitalo. Neuleet on suunnitellut Minna Metsänen.