Siirry pääsisältöön

Soulmates jälleen kerran


Tämä malli on vaan niin nätti ja tosi kiva neuloa!
Malli on Niina Laitisen Soulmates, lanka on Regian Stripemania. 
Sukkien ohjeen löydät täältä: http://www.niinalaitinendesigns.com/ ja langan löydät täältä: https://www.neuleunelmia.fi/tuoteryhma/regia-stripemania


Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Jäätanssi-neulelegginsit

Neuloin Novitan talvi-lehteen villahousut. Kauniit villahousut joissa on pitsineuletta ja palmikoita, lankana ohut merinovilla, Novita Merino 4PLY. Jäätanssi-neulelegginsit on suunnitellut Lea Petäjä.

Vauvalle neuleita

Tänään ilmestyneestä Novita-lehdestä löytyy ohjeet neulomiini vauvan Taika-neulehaalareihin. Lankana haalareissa on Novita baby merino ja baby merino dream. Neuleet on suunnitellut Sari Norlund.

Muumilaaksoon

Moomin x Novita - Käsityöretki Muumilaaksoon on ilmestynyt. Neuloin lehteen kaksi neuletta, vauvan bodyn ja Mymmelin unelma-neuleen. Bodyssa lankana on Moomin x Novita Huviretki, neulepaidassa Huviretki ja Muumitalo. Neuleet on suunnitellut Minna Metsänen.