Siirry pääsisältöön

Miehen neule

Neuloin Novitalle mallineuleeksi saman miehen neulepaidan kuin uusimmassa Novita-lehdessä, väri vain on eri.
Tuo hihan "kirjoneule" oli aika mielenkiintoinen tehdä, vähän erilainen neule.
Neuleen ovat suunnitelleet Sisko Sälpäkivi ja Mari Kangas, lankoina 7-veljestä Pohjola ja 7-veljestä





Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Jäätanssi-neulelegginsit

Neuloin Novitan talvi-lehteen villahousut. Kauniit villahousut joissa on pitsineuletta ja palmikoita, lankana ohut merinovilla, Novita Merino 4PLY. Jäätanssi-neulelegginsit on suunnitellut Lea Petäjä.

Varrettomat nilkkurit

Tekstiiliteollisuus on julkaissut uusia, ilmaisia sukkaohjeita. Sivuilta löydät ohjeen mm. näihin neulomiini varrettomiin nilkkureihin.  Sukat on suunnitellut Niina Kaakkurivaara, lanka on alpakkasukkalanka Teetee Tundra. https:// www.tekstiiliteollisuus.fi/ ohjeluettelo.php

Vauvalle neuleita

Tänään ilmestyneestä Novita-lehdestä löytyy ohjeet neulomiini vauvan Taika-neulehaalareihin. Lankana haalareissa on Novita baby merino ja baby merino dream. Neuleet on suunnitellut Sari Norlund.