Siirry pääsisältöön

Värjäri pääsi vihdoinkin padan ääreen

Kaupassa olisi uusia houkutuksia....
Käsinvärjättyjä kimallesukkalankoja ja uutuutena käsinvärjättyjä merino-puuvilla-silkkisekoite sukkalankoja. 
Langat sopivat tietysti muihinkin neuleisiin kuin sukkiin.
Käykäähän kurkkaamassa, uutuudet löytyvät täältä:https://www.neuleunelmia.fi/sivu/uutuudet, muut käsinvärjätyt langat täältä: https://www.neuleunelmia.fi/tuoteryhma/kasinvarjatyt-neuleunelmia-langat


Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Jäätanssi-neulelegginsit

Neuloin Novitan talvi-lehteen villahousut. Kauniit villahousut joissa on pitsineuletta ja palmikoita, lankana ohut merinovilla, Novita Merino 4PLY. Jäätanssi-neulelegginsit on suunnitellut Lea Petäjä.

Vauvalle neuleita

Tänään ilmestyneestä Novita-lehdestä löytyy ohjeet neulomiini vauvan Taika-neulehaalareihin. Lankana haalareissa on Novita baby merino ja baby merino dream. Neuleet on suunnitellut Sari Norlund.

Muumilaaksoon

Moomin x Novita - Käsityöretki Muumilaaksoon on ilmestynyt. Neuloin lehteen kaksi neuletta, vauvan bodyn ja Mymmelin unelma-neuleen. Bodyssa lankana on Moomin x Novita Huviretki, neulepaidassa Huviretki ja Muumitalo. Neuleet on suunnitellut Minna Metsänen.